Prosat impex
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

focus si boom

3 participan?i

In jos

focus si boom Empty focus si boom

Mesaj  meskino Dum Ian 20, 2008 4:49 pm

pt redistributia acestora -boom si focus -mai exact pot deveni subdealer al acestor produse prin dvs?
meskino
meskino

Mesaje : 49
Data de înscriere : 17/01/2008
Varsta : 52
Localizare : Focsani

Sus In jos

focus si boom Empty Re: focus si boom

Mesaj  spaniolul Dum Ian 20, 2008 10:25 pm

De ce nu faci contract direct cu BOOM & FOCUSSAT ca dealer zonal?
spaniolul
spaniolul
Admin

Mesaje : 35
Data de înscriere : 20/01/2008
Varsta : 53
Localizare : Bucuresti

http://sateliti.org/index.php

Sus In jos

focus si boom Empty Re: focus si boom

Mesaj  Head Administrator Lun Ian 21, 2008 1:05 pm

Cred ca "the spaniel " ti-a raspuns Smile de ce sa fi la o firma al 3 lea dealer cand poti fi chiar de la ei ....
Head Administrator
Head Administrator
Admin

Mesaje : 63
Data de înscriere : 17/01/2008
Varsta : 43
Localizare : Cluj-Napoca

http://www.prosat.ro/shop/default.php

Sus In jos

focus si boom Empty BOOM SI FOCUS

Mesaj  meskino Lun Ian 21, 2008 1:45 pm

LOGIC ASA E.Dar la noi in zona e UPC.Si oarecum blocheaza distribuirea focus.Cit despre Boom,la nr de contact de pe siteul lor nu am primit nici o informatie .sunt niste domnisoare care habar nu au unde sa ma indrume.daca aveti vreo informatie cum pot lua legatura cu cei de la boom,o accept cu placere.
meskino
meskino

Mesaje : 49
Data de înscriere : 17/01/2008
Varsta : 52
Localizare : Focsani

Sus In jos

focus si boom Empty dolce

Mesaj  meskino Lun Ian 21, 2008 1:48 pm

spaniolul a scris:De ce nu faci contract direct cu BOOM & FOCUSSAT ca dealer zonal?
pt dolce cum ai prins distributia?din ce stiam nu prea o dadeau in afara de citeva lanturi de magazine...
meskino
meskino

Mesaje : 49
Data de înscriere : 17/01/2008
Varsta : 52
Localizare : Focsani

Sus In jos

focus si boom Empty Re: focus si boom

Mesaj  Head Administrator Lun Ian 21, 2008 1:50 pm

Le tradeaza culoarea parului ... Sti ce nu inteleg eu ? cum adica upc blocheaza focus ?Smile sunt "divizie" UPC Smile.Ma rog nu asta e ideea.Problema ca un astfel de parteneriat intre noi si tine nu cred ca ti-ar fi rentabil pentru tine.Am sa iti trimit ce ai nevoie pe privat.
Head Administrator
Head Administrator
Admin

Mesaje : 63
Data de înscriere : 17/01/2008
Varsta : 43
Localizare : Cluj-Napoca

http://www.prosat.ro/shop/default.php

Sus In jos

focus si boom Empty upc

Mesaj  meskino Lun Ian 21, 2008 2:15 pm

am discutat cu omul regional de la focus si asa mi a zis ca direct nu poate sa mi de a distributie din cauza politicii upc -acolo unde au cablu cu 33 ron/luna,mai putin cu focusul la 14 ron /luna.dar m a sfatuit sa fac asta indirect.multumesc oricum
meskino
meskino

Mesaje : 49
Data de înscriere : 17/01/2008
Varsta : 52
Localizare : Focsani

Sus In jos

focus si boom Empty Re: focus si boom

Mesaj  Head Administrator Lun Ian 21, 2008 2:39 pm

Aha m-am prins .... de ce sa plateasca oameni 15 RON , cand pot platii 33 ron.Rechini CCC(U)P(C).
Head Administrator
Head Administrator
Admin

Mesaje : 63
Data de înscriere : 17/01/2008
Varsta : 43
Localizare : Cluj-Napoca

http://www.prosat.ro/shop/default.php

Sus In jos

focus si boom Empty Re: focus si boom

Mesaj  spaniolul Lun Ian 21, 2008 8:12 pm

meskino a scris:
spaniolul a scris:De ce nu faci contract direct cu BOOM & FOCUSSAT ca dealer zonal?
pt dolce cum ai prins distributia?din ce stiam nu prea o dadeau in afara de citeva lanturi de magazine...
De la 01/12/2007 sa dat liber pentru subcontractori,astfel mam prezentat la sediul RTC am spus cu ce se ocupa firma mea si ca numai asta executam in proportie de 80% avand personal calificat pentru astfel de operatiuni!
spaniolul
spaniolul
Admin

Mesaje : 35
Data de înscriere : 20/01/2008
Varsta : 53
Localizare : Bucuresti

http://sateliti.org/index.php

Sus In jos

focus si boom Empty Re: focus si boom

Mesaj  spaniolul Lun Ian 21, 2008 8:15 pm

meskino a scris:LOGIC ASA E.Dar la noi in zona e UPC.Si oarecum blocheaza distribuirea focus.Cit despre Boom,la nr de contact de pe siteul lor nu am primit nici o informatie .sunt niste domnisoare care habar nu au unde sa ma indrume.daca aveti vreo informatie cum pot lua legatura cu cei de la boom,o accept cu placere.

Mergi in Bucuresti la sediul FOCUSSAT si vorbeste cu Dl,Cornel Sararu,dansul se ocupa de subcontractori si tot cu dansul vei semna si contractul asta daca firma pe care o deti are personal calificat si bineintele mijloacele necesare pentru a efectua instalari[ scara,masina,scule etc]
spaniolul
spaniolul
Admin

Mesaje : 35
Data de înscriere : 20/01/2008
Varsta : 53
Localizare : Bucuresti

http://sateliti.org/index.php

Sus In jos

focus si boom Empty dolce si boom

Mesaj  meskino Mar Ian 22, 2008 9:40 pm

Am discutat cu D-l Sararu,cum am zis imi poate da distributia dar nu in zona care mi trebuia,aceasta fiind acoperita de upc.Cit despre dolce inca nu am ajuns la ei dar sper sa o rezolv.Ai fost la sediul central-bucuresti sau regional al romtelecomului?[/b][/b]Iar cit despre personal si unelte ,,banuiesc''ca s bune cele care le folosesc pt distributia si instalarile digi si max,al coror dealer sunt.Nu vad de ce ar cere ceilalti mai multe dotari si oameni...
meskino
meskino

Mesaje : 49
Data de înscriere : 17/01/2008
Varsta : 52
Localizare : Focsani

Sus In jos

focus si boom Empty Re: focus si boom

Mesaj  meskino Mar Ian 22, 2008 9:43 pm

spaniolul a scris:
meskino a scris:
spaniolul a scris:De ce nu faci contract direct cu BOOM & FOCUSSAT ca dealer zonal?
pt dolce cum ai prins distributia?din ce stiam nu prea o dadeau in afara de citeva lanturi de magazine...
De la 01/12/2007 sa dat liber pentru subcontractori,astfel mam prezentat la sediul RTC am spus cu ce se ocupa firma mea si ca numai asta executam in proportie de 80% avand personal calificat pentru astfel de operatiuni!
.Astia de la dolce ce comision dau,pt vinzare si instalare?Multumesc...
meskino
meskino

Mesaje : 49
Data de înscriere : 17/01/2008
Varsta : 52
Localizare : Focsani

Sus In jos

focus si boom Empty dolce si boom

Mesaj  meskino Mar Ian 22, 2008 10:07 pm

spaniolul a scris:
meskino a scris:LOGIC ASA E.Dar la noi in zona e UPC.Si oarecum blocheaza distribuirea focus.Cit despre Boom,la nr de contact de pe siteul lor nu am primit nici o informatie .sunt niste domnisoare care habar nu au unde sa ma indrume.daca aveti vreo informatie cum pot lua legatura cu cei de la boom,o accept cu placere.

Mergi in Bucuresti la sediul FOCUSSAT si vorbeste cu Dl,Cornel Sararu,dansul se ocupa de subcontractori si tot cu dansul vei semna si contractul asta daca firma pe care o deti are personal calificat si bineintele mijloacele necesare pentru a efectua instalari[ scara,masina,scule etc]
Am vazut pe net ca ai 4 angajati ,atunci inseamna ca in mod normal as prinde dolcele,cu 3 masini(traiasca digi) ,5oameni si 3 puncte de vinzare.Asta ca sa ma laud bounce .problema mea e ca jumate de oras vinde si instaleaza digi,un sfert boom si un sfert dolce... pale
meskino
meskino

Mesaje : 49
Data de înscriere : 17/01/2008
Varsta : 52
Localizare : Focsani

Sus In jos

focus si boom Empty Re: focus si boom

Mesaj  spaniolul Mar Ian 22, 2008 10:58 pm

meskino a scris:
spaniolul a scris:
meskino a scris:LOGIC ASA E.Dar la noi in zona e UPC.Si oarecum blocheaza distribuirea focus.Cit despre Boom,la nr de contact de pe siteul lor nu am primit nici o informatie .sunt niste domnisoare care habar nu au unde sa ma indrume.daca aveti vreo informatie cum pot lua legatura cu cei de la boom,o accept cu placere.

Mergi in Bucuresti la sediul FOCUSSAT si vorbeste cu Dl,Cornel Sararu,dansul se ocupa de subcontractori si tot cu dansul vei semna si contractul asta daca firma pe care o deti are personal calificat si bineintele mijloacele necesare pentru a efectua instalari[ scara,masina,scule etc]
Am vazut pe net ca ai 4 angajati ,atunci inseamna ca in mod normal as prinde dolcele,cu 3 masini(traiasca digi) ,5oameni si 3 puncte de vinzare.Asta ca sa ma laud bounce .problema mea e ca jumate de oras vinde si instaleaza digi,un sfert boom si un sfert dolce... pale

Bun,hai sa le luam pe rand; ai masini,echipe esti in domeniu deci esti OK! la RTC se negociaza tariful,acum depinde de tine,dar in asamblu e foarte bine,ca sa obti contractul cu ei mergi la sediul lor judetean daca nu esti din Bucuresti,la buc. degeaba vi ca daca esti din alta zona te repartizeaza automat catre zona ta si pana te gasesc ei in calculator trece anul,asa ca mergi direct la sediul judetean si discuta cu cei de la vanzari,pun pariu ca vei ramane surprins de ceea ce vei primi ca oferta din partea lor .
spaniolul
spaniolul
Admin

Mesaje : 35
Data de înscriere : 20/01/2008
Varsta : 53
Localizare : Bucuresti

http://sateliti.org/index.php

Sus In jos

focus si boom Empty dolce

Mesaj  meskino Joi Ian 24, 2008 6:30 pm

spaniolul a scris:
meskino a scris:
spaniolul a scris:
meskino a scris:LOGIC ASA E.Dar la noi in zona e UPC.Si oarecum blocheaza distribuirea focus.Cit despre Boom,la nr de contact de pe siteul lor nu am primit nici o informatie .sunt niste domnisoare care habar nu au unde sa ma indrume.daca aveti vreo informatie cum pot lua legatura cu cei de la boom,o accept cu placere.

Mergi in Bucuresti la sediul FOCUSSAT si vorbeste cu Dl,Cornel Sararu,dansul se ocupa de subcontractori si tot cu dansul vei semna si contractul asta daca firma pe care o deti are personal calificat si bineintele mijloacele necesare pentru a efectua instalari[ scara,masina,scule etc]
Am vazut pe net ca ai 4 angajati ,atunci inseamna ca in mod normal as prinde dolcele,cu 3 masini(traiasca digi) ,5oameni si 3 puncte de vinzare.Asta ca sa ma laud bounce .problema mea e ca jumate de oras vinde si instaleaza digi,un sfert boom si un sfert dolce... pale

Bun,hai sa le luam pe rand; ai masini,echipe esti in domeniu deci esti OK! la RTC se negociaza tariful,acum depinde de tine,dar in asamblu e foarte bine,ca sa obti contractul cu ei mergi la sediul lor judetean daca nu esti din Bucuresti,la buc. degeaba vi ca daca esti din alta zona te repartizeaza automat catre zona ta si pana te gasesc ei in calculator trece anul,asa ca mergi direct la sediul judetean si discuta cu cei de la vanzari,pun pariu ca vei ramane surprins de ceea ce vei primi ca oferta din partea lor .
S a rezolvat.
meskino
meskino

Mesaje : 49
Data de înscriere : 17/01/2008
Varsta : 52
Localizare : Focsani

Sus In jos

focus si boom Empty Re: focus si boom

Mesaj  spaniolul Joi Ian 24, 2008 6:51 pm

Felicitari!! ma bucur ca ai reusit! Very Happy
spaniolul
spaniolul
Admin

Mesaje : 35
Data de înscriere : 20/01/2008
Varsta : 53
Localizare : Bucuresti

http://sateliti.org/index.php

Sus In jos

focus si boom Empty Re: focus si boom

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum