Prosat impex
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

realitatea tv

3 participan?i

In jos

realitatea tv Empty realitatea tv

Mesaj  meskino Joi Ian 24, 2008 3:16 pm

aveti idee ce se intimpla cu programele romanesti de pe sirius?cele fta de pe 12697 si 12678
meskino
meskino

Mesaje : 49
Data de înscriere : 17/01/2008
Varsta : 52
Localizare : Focsani

Sus In jos

realitatea tv Empty realitatea tv

Mesaj  meskino Joi Ian 24, 2008 3:17 pm

nu mai merg aproape deloc cu antene normale offset,doar cu un multifeed mai le agat...
meskino
meskino

Mesaje : 49
Data de înscriere : 17/01/2008
Varsta : 52
Localizare : Focsani

Sus In jos

realitatea tv Empty Re: realitatea tv

Mesaj  Head Administrator Joi Ian 24, 2008 5:01 pm

Am observat si eu asta , si mai multi prietenei/clienti se plang.
Head Administrator
Head Administrator
Admin

Mesaje : 63
Data de înscriere : 17/01/2008
Varsta : 43
Localizare : Cluj-Napoca

http://www.prosat.ro/shop/default.php

Sus In jos

realitatea tv Empty realitatea tv

Mesaj  meskino Joi Ian 24, 2008 5:05 pm

nu au de gind sa remedieze treaba,ca i nasoala ,am o gramada de plingeri...
meskino
meskino

Mesaje : 49
Data de înscriere : 17/01/2008
Varsta : 52
Localizare : Focsani

Sus In jos

realitatea tv Empty Re: realitatea tv

Mesaj  spaniolul Joi Ian 24, 2008 5:20 pm

meskino a scris:aveti idee ce se intimpla cu programele romanesti de pe sirius?cele fta de pe 12697 si 12678

Au fost mutate pe sirius4
http://www.flysat.com/sirius4.php
receptia lor poate fi facuta cu antene de 1,4-1,85m in functie de zona geografica unde va aflati,daca aveti offseturi de 1,2 sau mai mici slabe sanse,in principiu aceste pachete au fost si sunt gandite pentru receptie doar pentru clienti DTH-urilor,asa ca. ori va abonati la un dth ori va cumparati o antena mai mare!
receptie realitatea /sirius 5E cu parabolica185
realitatea tv Screenshotyy8
spaniolul
spaniolul
Admin

Mesaje : 35
Data de înscriere : 20/01/2008
Varsta : 53
Localizare : Bucuresti

http://sateliti.org/index.php

Sus In jos

realitatea tv Empty Re: realitatea tv

Mesaj  Head Administrator Joi Ian 24, 2008 5:28 pm

Nota 10 pentru poza surprinsa cheers
Head Administrator
Head Administrator
Admin

Mesaje : 63
Data de înscriere : 17/01/2008
Varsta : 43
Localizare : Cluj-Napoca

http://www.prosat.ro/shop/default.php

Sus In jos

realitatea tv Empty Re: realitatea tv

Mesaj  meskino Joi Ian 24, 2008 6:27 pm

spaniolul a scris:
meskino a scris:aveti idee ce se intimpla cu programele romanesti de pe sirius?cele fta de pe 12697 si 12678

Au fost mutate pe sirius4
http://www.flysat.com/sirius4.php
receptia lor poate fi facuta cu antene de 1,4-1,85m in functie de zona geografica unde va aflati,daca aveti offseturi de 1,2 sau mai mici slabe sanse,in principiu aceste pachete au fost si sunt gandite pentru receptie doar pentru clienti DTH-urilor,asa ca. ori va abonati la un dth ori va cumparati o antena mai mare!
receptie realitatea /sirius 5E cu parabolica185
realitatea tv Screenshotyy8
Vreti sa induceti ideea ca singura solutie corecta si viabila este dthul si abonamentul respectiv..sunati la departamentul tehnic al realitatiitv si vi se va zice de ce INCA nu se receptioneaza corect.E o problema tehnica strict legata de cei ce detin satelitul.inteleg ca vreti cit mai multi abonati dar nu mai spuneti ca aceste programe sunt gindite doar pt clientii DTH urilor.Si acum se pot vedea in conditii bune cu antene de minim 80cm sau multifeed.Apar probleme la configuratia max cu 3 lnburi.Sunt programe libere necodate,unele vor disparea ,unele vor apare.
meskino
meskino

Mesaje : 49
Data de înscriere : 17/01/2008
Varsta : 52
Localizare : Focsani

Sus In jos

realitatea tv Empty Re: realitatea tv

Mesaj  spaniolul Joi Ian 24, 2008 7:04 pm

Programele Realitatii se afla pe;
12678 V
MPEG-2 13333 5/6 Global Video Media -w- 4 FSS
European
iar cele maxx se afla pe;
12341 H
MPEG-2 27500 3/4 Max TV
Boomerang - B1 TV - Telesport
National - Cartoon Network - Cinemax C.E
Free X TV - X Dream TV - Animal Planet
Discovery Channel Europe - Antena 1
Pro TV - Acasá TV - Pro Cinema
TVR Cultural - HBO Romania & Bulgaria -w- Conax
Viaccess2.5
Viaccess2.6 4 BSS
European

Diferenta este urmatoarea; daca Maxx se afla pe spotul 4 BSS
European
Realitatea se afla pe spotul 4 FSS
European

Cu alte cuvinte receptia programelor MAXX se pot face in continuare cu offseturi de 0,90 pe cand la Realitatea spotul 4 FSS
European nu mai permite receptia decat cu antene mari si asta in mod special in Sudul tarii,in Nord-NW-estul tarii receptia se poate face si cu 1,2m,nu vreau sa oblig pe nimeni sa se aboneze la vreun DTH tocmai am spus mai sus ca sunt 2 variante,acum le voi si explica;
1 antene mari 1,4m-1,85m care costa destul de mult minim 700 ron
2abonarea la un DTH pentru vizionarea acestor programe,se pare ca mati inteles gresit si nu ati citit cu atentie postul meu de mai sus,si nu cred ca o simpla reclama pe un forum imi va aduce clienti,am destui clienti in acest moment iar echipele mele inca sunt la lucru,cel putin pentru urmatoarele 6-8 luni de zile am de montat antene la greu,minim 10-14/zi! asa ca no comment! Very Happy
spaniolul
spaniolul
Admin

Mesaje : 35
Data de înscriere : 20/01/2008
Varsta : 53
Localizare : Bucuresti

http://sateliti.org/index.php

Sus In jos

realitatea tv Empty realitatea tv

Mesaj  meskino Joi Ian 24, 2008 7:41 pm

spaniolul a scris:Programele Realitatii se afla pe;
12678 V
MPEG-2 13333 5/6 Global Video Media -w- 4 FSS
European
iar cele maxx se afla pe;
12341 H
MPEG-2 27500 3/4 Max TV
Boomerang - B1 TV - Telesport
National - Cartoon Network - Cinemax C.E
Free X TV - X Dream TV - Animal Planet
Discovery Channel Europe - Antena 1
Pro TV - Acasá TV - Pro Cinema
TVR Cultural - HBO Romania & Bulgaria -w- Conax
Viaccess2.5
Viaccess2.6 4 BSS
European

Diferenta este urmatoarea; daca Maxx se afla pe spotul 4 BSS
European
Realitatea se afla pe spotul 4 FSS
European

Cu alte cuvinte receptia programelor MAXX se pot face in continuare cu offseturi de 0,90 pe cand la Realitatea spotul 4 FSS
European nu mai permite receptia decat cu antene mari si asta in mod special in Sudul tarii,in Nord-NW-estul tarii receptia se poate face si cu 1,2m,nu vreau sa oblig pe nimeni sa se aboneze la vreun DTH tocmai am spus mai sus ca sunt 2 variante,acum le voi si explica;
1 antene mari 1,4m-1,85m care costa destul de mult minim 700 ron
2abonarea la un DTH pentru vizionarea acestor programe,se pare ca mati inteles gresit si nu ati citit cu atentie postul meu de mai sus,si nu cred ca o simpla reclama pe un forum imi va aduce clienti,am destui clienti in acest moment iar echipele mele inca sunt la lucru,cel putin pentru urmatoarele 6-8 luni de zile am de montat antene la greu,minim 10-14/zi! asa ca no comment! Very Happy
Am inteles diferenta,dar trebuie sa intelegeti si dvs ca si cu o antena de 1,8m se poate lua greu realitatea,dar cu o multifeed imi merge fara probleme.ce explicatie imi puteti oferi?eu ma refeream la faptul ca cei de la maxtv nu au inclus taraful,etc in grila lor in ideea ca se poate lua la liber
meskino
meskino

Mesaje : 49
Data de înscriere : 17/01/2008
Varsta : 52
Localizare : Focsani

Sus In jos

realitatea tv Empty realitatea tv

Mesaj  meskino Joi Ian 24, 2008 7:44 pm

ca aveti echipele pe teren ,posibil si eu le am nu pot sa afirm ca pe 8 luni,dar in fine nu conteaza Basketball ,ma deranjase faptul -o chestie facuta de multi-ca nu i se spune omului ca poate vedea si programe netaxate.
meskino
meskino

Mesaje : 49
Data de înscriere : 17/01/2008
Varsta : 52
Localizare : Focsani

Sus In jos

realitatea tv Empty Re: realitatea tv

Mesaj  spaniolul Joi Ian 24, 2008 8:00 pm

meskino a scris:ca aveti echipele pe teren ,posibil si eu le am nu pot sa afirm ca pe 8 luni,dar in fine nu conteaza Basketball ,ma deranjase faptul -o chestie facuta de multi-ca nu i se spune omului ca poate vedea si programe netaxate.

Daca cauti pe forum vei vedea ca eu ii asigur pe toti ca receiverele pot mult mai multe decat arata eticheta,ma refer la patch,cat despre cele free-to-air prea putine canale care merita vazute,in schimb cu un patch si cu key de pe net poti vedea aproape 2000 de programe excelente,ca sa nu mai vorbim de sharing care aproape dubleaza nr programelor codate ce pot fi vizionate,apropo echipele tocmai sau intors,rezultat? 9 instalari Very Happy si eu am spus 6-8 luni ca sunt sigur de instalari si asta deoarece pe o raza de 80 km sunt singurul dealer care instaleaza DTH-uri,deci; am exclusivitate! Very Happy Very Happy
spaniolul
spaniolul
Admin

Mesaje : 35
Data de înscriere : 20/01/2008
Varsta : 53
Localizare : Bucuresti

http://sateliti.org/index.php

Sus In jos

realitatea tv Empty realitatea tv

Mesaj  meskino Joi Ian 24, 2008 8:06 pm

spaniolul a scris:
meskino a scris:ca aveti echipele pe teren ,posibil si eu le am nu pot sa afirm ca pe 8 luni,dar in fine nu conteaza Basketball ,ma deranjase faptul -o chestie facuta de multi-ca nu i se spune omului ca poate vedea si programe netaxate.

Daca cauti pe forum vei vedea ca eu ii asigur pe toti ca receiverele pot mult mai multe decat arata eticheta,ma refer la patch,cat despre cele free-to-air prea putine canale care merita vazute,in schimb cu un patch si cu key de pe net poti vedea aproape 2000 de programe excelente,ca sa nu mai vorbim de sharing care aproape dubleaza nr programelor codate ce pot fi vizionate,apropo echipele tocmai sau intors,rezultat? 9 instalari Very Happy si eu am spus 6-8 luni ca sunt sigur de instalari si asta deoarece pe o raza de 80 km sunt singurul dealer care instaleaza DTH-uri,deci; am exclusivitate! Very Happy Very Happy
Laughing bravo.9 instalari e bine.hai ca nu vreau sa intru intr o polemica nefolositoare.ceea ce zici ,patch si key nea vasile de la deal nu si le poate seta singur.acum ma intereseaza cum fac eu sa se vada taraful asta pe antenele cu 3 lnburi,max sau fta?aceasta e intrebarea.din ce mi au zis aia de la realitatea cauta sa remedieze oarecum situatia,cum ,nu stiu
meskino
meskino

Mesaje : 49
Data de înscriere : 17/01/2008
Varsta : 52
Localizare : Focsani

Sus In jos

realitatea tv Empty realitatea tv

Mesaj  meskino Joi Ian 24, 2008 8:07 pm

,,Parerea mea este ca vina pentru proasta receptie a providerilor romani o poarta providerii insisi , fiindca ma indoiesc ca prin negociere nu ar fi primit un alt tip de feed ... ! Adica MAX a putut .... iar restul nu ?!
Probabil ca nu exista interesul la nivelul acestor provideri pentru o receptie satisfacatoare pentru micii consumatori de FTA ! Se multumesc cu cablistii si bineinteles cu DTH-urile cliente !''a zis o bine...
meskino
meskino

Mesaje : 49
Data de înscriere : 17/01/2008
Varsta : 52
Localizare : Focsani

Sus In jos

realitatea tv Empty realitatea tv

Mesaj  meskino Joi Ian 24, 2008 8:08 pm

oricum maxul va avea mari probleme.deja m au sunat citiva pt taraf...
meskino
meskino

Mesaje : 49
Data de înscriere : 17/01/2008
Varsta : 52
Localizare : Focsani

Sus In jos

realitatea tv Empty Re: realitatea tv

Mesaj  spaniolul Joi Ian 24, 2008 9:04 pm

meskino a scris:oricum maxul va avea mari probleme.deja m au sunat citiva pt taraf...
Acum nu stiu ce sa zic ca nu mi-ai oderit detalii,sunt 2 variante;
1] Ai o instalatie de cablu si ai probleme cu receptia acestor programe-solutia? o antena mai mare
2] Ai vandut instalatii de satelit pentru FTA-uri iar acum clientii iti reproseaza ca nu au receptie-solutia? nu oferim garantii pentru sateliti,ei orcand isi pot schimba parametrii in sensul ca RTA-urile pot fi codate sau...micsorarea semnalului din n motive deci in principiu ai 2 solutii,spune-mi exact care e problema nu neaparat pe forum ci prin PM si poate gasesc o solutie viabila,a sa nu uiti locatia ca judet e important ca sa pot calcula dimensiunea antenei!
spaniolul
spaniolul
Admin

Mesaje : 35
Data de înscriere : 20/01/2008
Varsta : 53
Localizare : Bucuresti

http://sateliti.org/index.php

Sus In jos

realitatea tv Empty realitatea tv

Mesaj  meskino Joi Ian 24, 2008 9:59 pm

distribuitor/instalator (de 3 ani) ca si dvs.max si digi si probabil dolce.Am probleme cu fta urile si maxurile,acestea din urma pt programele fta nu pt pachetele max care s ok.Am sa testez miine oale de 1,2m pt ca la multifeed sigur nu s clienti multi.ce nu inteleg sunt urmatoarele:de ce la multifeed lnb secundar sirius ,merg bine ambele transpodere prigoana/global media pe receptoarele opticum,nu si pe echosmart/echolite iar pe oala de 0,9 cu principal sirius imi ciriie ?
meskino
meskino

Mesaje : 49
Data de înscriere : 17/01/2008
Varsta : 52
Localizare : Focsani

Sus In jos

realitatea tv Empty realitatea si restul

Mesaj  meskino Lun Feb 11, 2008 8:06 pm

acum sunt ok
meskino
meskino

Mesaje : 49
Data de înscriere : 17/01/2008
Varsta : 52
Localizare : Focsani

Sus In jos

realitatea tv Empty Re: realitatea tv

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum